Covid-19

 

 

Değerli Misafirlerimiz,

Sağlığınız ve konforunuz bizim için çok önemlidir. Önceliğimiz sizlere hijyenik olarak ve kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir konaklama imkanı sunabilmektir.

Bunun için, yaşanan COVID-19 Pandemisi salgını riskleri nedeniyle hijyen ve temizlik önlemlerimizi özet olarak sizlerle paylaşmak isteriz.
T.C. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıklamaları ve tavsiye kararları,
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Konaklama Tesislerinde Normalleşme Süreci olarak yayınlanan Genelge ve Zorunlu Maddeleri rehber alınarak ;

ÇALIŞANLARIMIZ İLE İLGİLİ ÖNLEM VE HİJYEN KURALLARIMIZ;

Siz değerli misafirlerimiz ile doğrudan ya da dolaylı şekilde ilişkide olan ve aynı zamanda birbiri ile temas halinde olan otel çalışanlarımızın hijyeni, onların sağlıklı kalmaları ve bu konuda bilinçlenmeleri, etkili bir genel hijyen uygulaması için en önemli faktörlerden birisidir..

■ Çalışanlarımızın çoğu otel bünyesinde onlara tahsis ettiğimiz pansiyonda konaklamaktadır ,dolayısı ile toplu taşıma kullanmamaktadırlar. Bünyemizde konaklamayan personelimiz ise yaya olarak gidip gelmektedir. Çalışanlarımızın işe geliş ve gidişlerinde, koruyucu maske takmak zorundadırlar.

■ Çalışanlarımız işbaşı yapmadan önce genel sağlık taramasından geçmiştir. Düzenli olarak günlük ateş ölçümleri yapılmaktadır.


■ Personel üniformaları sıklıkla değiştirilerek yıkanmakta ve personelimiz işbaşı yapmadan önce dezenfekte uygulamasından geçmektedirler.

■ Her personelimiz hangi departmanda görev yaparsa yapsın ellerini dezenfekte etmekle beraber mutlaka her saatte bir ellerini kuralına göre yıkamak zorundadır.

■ Kat hizmetleri, temizlik hizmetleri, yiyecek ve içecek üretim alanlarında ve bulaşıkhane gibi geri planda çalışan personelimiz maske ve tek kullanımlık eldiven takmak zorundadır.

■ Her çalışanımız, misafirlerimizi ile ve de kendi aralarındaki ilişkilerinde güvenli fiziki mesafe kuralını bilmekte ve uygulanmaktadır. Misafir ile direkt ilişkide bulunan çalışanlarımız gerektiğinde maske uygulaması yapmaktadırlar.


DEZENFEKSİYON İŞLEMLERİMİZ;

Tüm otelimizin; Misafir Odaları, Restoran, Bar ve Genel Mekanları tüm diğer misafir alanları ile Mutfak Alanları, Personel Kullanım Alanları, ofisler ve depolarımızı detaylı bir şekilde, etkileri bilinen onaylanan ürünleri ile dezenfekte edilmiştir. Dezenfeksiyon işlemlerine periyodik olarak devam edilecektir.

 

GENEL MEKANLAR HİJYEN ve TEMİZLİK KURALLARIMIZ;

■  Tüm genel alanlarda ve wc’lerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar, lavabolar, bataryalar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte, su ve kimyasal ile temizlik yapıldıktan sonra dezenfekte işlemi yapılmaktadır.

■ Tüm bu işlerde çalışan personelimiz bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.

■ Tüm genel mekânlarımızda ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparatı ve üniteleri bulunmakta ve bunların takibi de titizlikle yapılmaktadır.

■ Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekânlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir.

CHECK-IN ve CHECK-OUT İŞLEMLERİMİZ;

Siz değerli misafirlerimizin kolay ve hijyenik olarak güvenli bir şekilde otellerimize girişiniz ve çıkışınız ile alakalı bir takım ilave önlemleri alınmıştır.

■ Giriş alanları/Resepsiyonda bulunan uzaktan ateş ölçerler ile ateş ölçümünden geçirilecek ve olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarımızda yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır.

■ Otelimize giriş ve çıkışlarda yoğunluk oluşturmadan misafirlerimiz açık alanda bekletilip işlemler sonuçlandırılacaktır.

■ Kapı kartları misafirlerimiz otele giriş yapmadan önce hazırlanarak dezenfekte edilmiş olarak misafirlerimize güvenli şekilde verilecektir.

■ Tüm giriş kayıt işlemleri güvenli fiziki mesafe göz önüne alınmak sureti ile gerçekleştirilecektir.

■ POS Makinelerimiz devamlı surette dezenfekte edilecektir.MİSAFİR ODALARIMIZ;

Tüm Misafir odalarımızda amacımız sizlerin hijyenik, güvenli ve tertemiz bir mekanda konaklama yapacağınız ortamı sizlere sunmaktır.

■ Oda Temizliğinde çalışan kat görevlisi personel ve idarecilerimiz maske ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar. Her odanın temizliği sonrasında diğer odanın temizliğe başlamadan eller yıkanarak yeni maske, eldiven ve Turizm Bakanlığı, Sağlık ve Hijyen Kuralları gereği temizlik bezleri değişikliği yapılmaktadır.

■ Oda temizliklerinde etkili dezenfektan ve çamaşır suyu katkılı kimyasallar kullanılmaktadır. Eller ile devamlı dokunulan yüzeylere daha çok önem verilmekte, kapı kolları, bataryalar, telefon ahizesi, televizyon kumandası, klima kumandası, aydınlatma anahtarları, su ısıtıcıları, minibarlar temizlikleri yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte edilmektedir.

■ Odalarda bulunan buklet malzemelerimizi tek kullanımlık kullanmakta olup misafirlerimizin hijyen ve sağlığı için kişi başı olarak dezenfekte edilmiş olarak odalara konulmuştur.

■ Kullanılan tüm linenler 90 derecede ve yeterli sürelerde hijyen kurallarına uygun yıkanmaktadır.
■ Odalarımızı temizlik işlemleri bittikten sonra minimum 1 saat süre ile havalandırmakta ve rutin olarak dezenfekte işlemine tabi tutulmaktadır.


YİYECEK VE İÇECEK ÜNİTELERİMİZ;

■ Otelimizde yiyecek hizmetimiz açık alanımızda mesafe kuralları ve hijyen kurallarına uygun  servis edilecektir.

■ Tuz, karabiber yerine tek kullanımlık tuz ve karabibere geçiş yapılmıştır.

■ Tüm Yiyecek ve içecek ünitelerimizin girişlerde el dezenfeksiyon ve ekipmanları bulunacak ve girişlerde misafirlerimize  kahvaltı ve akşam yemeği için düzenlediğimiz zaman dilimleri bilgilendirmesi yapılacaktır.

■ Tüm Yiyecek ve içecek ünitelerimizin masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir.

 
 
■ Yiyecek ve içecek ünitelerimizde bulaşıklar el ile değil, mutlaka bulaşık makinesi ile yıkanacak ve ortama göre tek kullanımlık malzemeler ile sunumlar yapılabilecektir.

■ Yiyecek ve içecek mekânlarında temizlikleri ile masa sandalye, tezgah, büfeler ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde temizliği yapılarak dezenfekte işlemleri gerçekleştirilecektir.


SAYGILARIMIZLA,
PYARA HOTEL TURUNÇ Değerli Misafirlerimiz,
RESERVATION
COVID-19 MEASURES