AKTİVİTELER

TURLAR
Büyük teknelerle yapabileceğiniz uzun süren günübirlik turlarla Dalyan ve İztuzu Plajı rotası oldukça keyiflidir.. Plaj, ‘Caretta Caretta’ türü deniz kaplumbağalarının yumurtlama alanı ve bazı bölgeleri koruma altında. Denize dökülen nehirde küçük teknelerle yapılan yolculukla çamur banyosunda eğlence ve termal havuz keyfini birlikte yaşayabilir, geçmişi 2.500 yıl öncesine dayanan Kaunos Antik kentini ve ünlü kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz.

Güneybatı Ege’nin cennet köşesi, mavi yolculukların olmazsa olmazı Gökova Körfezi’ndeki Sedir Adası da mutlaka görülmesi gereken bir başka yer. Mısır Kraliçesi Cleopatra ile sevgilisi Mark Antonius’un aşklarına tanık olmuş bu adaya düzenlenen turlara mutlaka katılın. Böylece Cleopatra’nın ayak bastığı kumsalda güneşlenebilir, kulaçladığı sularda yüzebilir, adadaki tarihi güzellikleri anılarınıza katabilirsiniz…SU SPORLARI VE DALIŞ
Turunç, bir baştan bir başa tertemiz ve düzenli bir plaja sahip. Yüzmek isteyenlerin rahatı ve can güvenliği için, deniz belli bir bölümden sonra dubalarla çevrili. Dubaların dış bölümünde koya giriş çıkış yapan tekneler gidip geliyor ve dingin deniz keyfine ara verip su sporlarının heyecanını yaşamak isteyenler su sporları yapabiliyor.

Deniz keyfinize eğlence ve heyecan katmak istiyorsanız banana, ringo, jet ski, funboat, sürat tekneleri ve su kayağı sizi bekliyor. Gökyüzünün çekici yüksekliğinden Turunç koyu ve çevresinin doyumsuz güzelliğine ‘parasailing’ ile tanık olup, deniz bisikleti veya kanoyla keyfinizi perçinleyebilirsiniz. Turunç, özellikle kano sporcularının gözde yerlerinden birisi ve hemen her yıl ulusal kano yarışlarına evsahipliği yapıyor.

Kıyılar dalış eğitimi almak ve eğitim almış kişilerin yeni keşifler yapması için son derece uygun. Güvenli ve rahat dalış yapabilmeniz için profesyonel rehber ve eğitmenlerle dikkatli ve özenli bir program uygulanıyor. Turunç Dalış Kulübünün dalış programlarında PADI-IDD-CMAS kursları veriliyor. Tatilinizde çıkacağınız dalış turlarında kurslara katıldığınız takdirde, usta bir dalgıç olmanız işten bile değil. Dalış kurslarında yeterlilik sağlayanlara sertifika veriliyor.

Turunç kıyıları çeşitli deniz canlıları, yüzyıllık amforaları, duvar, kayalık, baca ve mağaralarıyla sualtı meraklıları için küçük bir cenneti andırır. Körfez çevresindeki Baca Mağarası, Sarı Mehmet Burnu, Keçi Adası Feneri, Hayıtlı Burnu, İnce Burnu Feneri, Abdi Reis Koyu, Yazıh Kayalıkları, Aksu Koyu, Kütük Burnu,  Kadırga Burnu gibi dalış noktalarında değişik derinliklerde dalınabiliyor. Dalış tutkunlarının mekânı olan Baca Mağarası sualtı fotoğrafçılığı için çok uygun bir ortama sahip. Fakat “Akvaryum” olarak adlandırılan Marmaris Körfezi çıkışındaki Abdi Reis Koyu’nda mutlaka dalış yapmalısınız.Turunç, eşsiz doğası, mavi yolculuk rotasında demirleme, yüzme, su sporları ve şnorkelle dalma,  günübirlik tekne ve cip safari turları, yakın çevrede yürüyüş, tırmanma, dağcılık, tarihi yerlere yapılacak geziler, gibi çeşitli ve renkli seçeneklerle bir tatilciyi tatmin ve mutlu edecek tüm olanaklara sahip bir beldedir.