MARMARİSMarmaris Ege Bölgesinin en güzel turistik beldelerinden ve önde gelen yatçılık merkezlerinden birisidir. Sahip olduğu çam ormanları nedeniyle halk arasında "Yeşil Marmaris" olarak bilinir. Marmaris, doğal olarak çok iyi korunmuş bir liman ve iskele ile dünyanın her tarafından gelecek yatlara hizmet verebilecek yüzlerce yat kapasiteli marinalara sahiptir.

Sahip olduğu doğal güzellikler yanında Marmaris turistlere birçok modern tesis sunar. Ayrıca Marmaris halkı yerli ve yabancı ziyaretçileri her zaman sevgiyle kucaklar. Deniz kenarındaki veya Marmaris’in içindeki lokantalarda yenilen bir akşam yemeğinden sonra, gecenin kalan kısmını Barlar Sokağında yer alan hareketli barlarda, diskolarda veya gece kulüplerinde geçirebilirsiniz.Marmaris'e yaptığınız ziyareti birçok seçenekleri bulunan çevre gezileriyle tamamlayabilirsiniz. Bunlar yarım veya tam günlük turlar, kano turları, at gezintisi, doğa yürüyüşleri, yat turları, köy gezileri, jeep safari ve Efes, Pamukkale, Dalyan ve Kaunos gibi bölgeleri ziyaretler şeklinde geniş bir yelpaze sunulmuştur. Marmaris ve dolayları güzel bir dantel gibi iç içe geçmiş kıyılar ve körfezlere sahip olmakla övünür.

Gökyüzünün ve denizin mavisi çam ormanlarının yeşili birbirleriyle kucaklaşırlar. Doğa gözün görebileceği birbirinden harika resimler sergiler. Doğal güzellikler yalnızca birkaç ay için değil, doğayı seven yerli yabancı herkese bütün bir yıl boyunca kucak açar.

Marmaris ve dolayları muhteşem ve güzel doğasıyla, geçmişe ışık tutan etkileyici arkeolojik yapısı bakımından çok zengindir. Bölgenin doğal güzelliği yanında tarihi Karya ve sayısız antik şehirler ziyaretçileri çekmekte, asırlık mirası günümüze taşımaktadır. Marmaris'ten günü birlik gidiş gelişlerle ziyaret edilebilen antik şehirler Anadolu'nun kültürel mirasını Ege ve Akdeniz'de yansıtır.